Strona g³ówna PrzejdŸ do portalu Miasta.org


Jak dotrzeć

Samolotem

Najszybszym środkiem transportu z Polski jest samolot. Lot z Warszawy do Sztokholmu trwa 1,5 godziny. Własne połączenie ze Sztokholmem mają także Wrocław, Karków, Katowice, Gdańsk oraz Poznań.

Informacje praktyczne na temat lotnisk Sztokholmu i linii lotniczych obsługujących loty do Polski znajdziesz tutaj.

Samochodem

Stosunkowo częste połączenia promowe Szwecji z miastami na polskim wybrzeżu Bałtyku sprawiają iż podróż własnym samochodem trwa relatywnie krótko, zwłascza jeśli mieszkamy w północnej częśći kraju (więcej na temat promów poniżej).

Szwedzkie przepisy ruchu drogowego nie różnią się zbytnio do polskich, można prowadzić samochód na podstawie prawa jazdy z Polski.

Podróżując przez tereny leśne i łąki szczególną uwagę należy zwracać na dzikie zwierzęta, które niejednokrotnie spacerują nawet po najruchliwszych drogach.

Na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, na terenie niezabudowanym do 90 km/h, po autostradzie można poruszać się z prędkością do 110 km/h.

Promem

Obecnie nie istnieje bezpośrednie połączenie promowe Sztokholmu z polskimi miastami.

Najbliższy port obsługujący połączenia promowe z Gdańskiem znajduje się w oddalonym o 40km na południe od Sztokholmu miasteczku Nynäshamn. Połączenie obsługiwane jest przez Polferries, promy odpływają co 1-3 dni, czas podróży wynosi 18 godzin.

Jeśli oprócz stolicy zamierzamy zwiedzać także połudiową część Szwecji, alternatywne połączenie do miasta Karlskrona (450km na południowy-zachód od Sztokholmu) oferuje Stena Line. Promy tej firmy odpływają dwa razy dziennie z Gdyni, a podróż trwa 10 godzin.

Bezpośrednie połączenie promowe z centrum Sztokholmu posiadają Finlandia (Helsinki, Turku) oraz Estonia (Tallin).

Szczegóły: Polferries, Stena Line

MichaÂł Kalinowski © 2008 - 2023
Zobacz teÂż: Berlin - Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - ParyÂż - Praga - Sztokholm